İnternetle Hayat Kolay Proje Eğitimleri - Karaman Haberi

İnternetle Hayat Kolay Proje Eğitimleri

Ücretsiz ve sertifikalı "İnternetle Hayat Kolay" projeleri devam ediyor.

İnternetle Hayat Kolay Proje Eğitimleri
Haberin galerisi için tıklayın!

Karaman Youht Club NGO'dan yapılan açıklamada ;

"İnternet üzerinde sunulan kamu hizmetleri ve özel hizmetler dünyada ve Türkiye’de birçok kişinin hayatını kolaylaştırıyor. Ülkemizde İnternet kullanımı hızla artıyor ancak herkes bu teknolojiden eşit ölçüde yararlanamıyor. Bu nedenle, Habitat Derneği, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Türk Telekom; İnternetle Hayat Kolay projesi ile 

●    Türkiye’de internet okuryazarlığı oranının arttırılmasını,
●    Kamu ve özel sektörün sunduğu e-hizmetlerin kullanımı için kapasite gelişimi desteğini,
●    Yeni medya araçlarının bilinçli kullanımı konusunda farkındalık sağlanmasını,
●    İnternetin güvenli kullanımı hakkında bilincin artmasını hedefliyor. 

Projenin özel eğitiminden geçen gönüllü eğitmenler bir yıl boyunca kalkınmada öncelikli 50 kentte 3 yılda toplam 30.000 yurttaşı eğiterek hayatlarını kolaylaştırmalarına yardım edecek Karaman ‘da projenin uygulandığı kentlerden biridir.

11 Aralik Pazar gunu tarihinde, Karaman Youth Clup NGO de 14 kişilik bir katılımcı gruba İnternetle Hayat Kolay Projesi gönüllü eğitmeni Sinan Çınardal ve Burak Ayık   tarafından eğitim verilmiştir. 

Karaman Youth Club NGO 'da gerçekleştirilen eğitime katılan kişiler; E – devlet uygulamaları, online bankacılık işlemleri, doğru sosyal medya kullanımı ve güvenli internet kullanımı üzerine eğitim aldır.

İlimizde devam edecek bu eğitimlere ücretsiz olarak sizde katılabilirsiniz. Eğitimlere katılmak icin karamanyouth@gmail.com mail adresine mail atabilir ya da Karaman Youth Club NGO Facebook Sayfası’na mesaj atabilirsiniz." denildi.

karaman karaman haber karaman haberi Karaman Youht Club NGO sosyal medya eğitimi internetle hayat kolay güncel