KTSO Online Tahsilat ve E-Belge Sistemine Geçti - Karaman Haberi

KTSO Online Tahsilat ve E-Belge Sistemine Geçti

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

KTSO Online Tahsilat ve E-Belge Sistemine Geçti

Başkan Toktay yaptığı açıklamada;

“Daha önce Odalarca verilen belgelerin elektronik olarak imzalanmasıyla kanun değişikliği 26.03.2017 Tarih ve 30019 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Odamızın veri tabanı ve gerekli  protokollerin yapılmasıyla birlikte hazırlık aşamaları tamamlanmış olup; Odamızda verilen sicil kayıt ve faaaliyet belgelerimizin üyelerimizin odaya gelmesine gerek kalmadan sistem üzerinden alabilecekleri bir sisteme geçmiş bulunmaktayız.

Bu belgeler 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu uyarınca imzalı olup kamu kurum ve kuruluşlarında imzalı ve mühürlü belgenin yerine geçmektedir. Aynı zamanda bu sistem üzerinden üyelerimiz aidat borçlarını görebilecek ve borçlarını ödeyebileceklerdir. “www.ebelge.tobb.org.tr” adresine işletme ve firma yetkilileri adına üyelik açıldıktan sonra sisteme girerek e-belgelerini alabilecekleridir.

Üyelerimiz adına daha iyi hizmet sunabilmek için getirilen bu yeniliğin üyelerimiz için kolaylık sağlayacağına inanıyor ve hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

karaman ticaret ve sanayi odasımustafa toktayktsoonline tahsilate-belge