İsrail Karaman'da Protesto Edildi - Karaman Haberi

İsrail Karaman'da Protesto Edildi

Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'yı imana kapatan İsrail, Konya ve Karaman'da protesto yapıldı.

İsrail Karaman'da Protesto Edildi

İnsan Hak ve Hürriyetleri Beşeri Yardım Vakfı  Konya Şubesi üyeleri,  AK Parti Gençlik Kolları azaları ve STK'lar liderliğinde,  İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerine reaksiyon gösterildi.

Konya İHH Başkanı  Hasan Hüseyin  Yumuşak başlı beraberindeki vakıf ve  AK Parti  Konya Şehir Gençlik Kolları azaları ile  Kültürpark'ta yaptığı izahta,  Mısır,  Suudi Arabistan gibi "kukla" ülkelerin, diplerinde  İsrail dururken  Katar'a saldırmaya çalıştıklarını söyledi.

Bu ülkeleri yönetenlerin, Batı'nın istekleri doğrultusunda çalıştığını ifade eden  Yumuşak başlı, "Karanlığın en yoğun olduğu vakitte, sabahın ışıklarını görmek gerekiyor. Hiçbir zulüm sonsuza kadar sürüp gitmedi. Dolayısıyla ümitsiz olmak mümine yakışmaz." diye konuştu.

Karaman'da da  AK Parti  Karaman Gençlik Kolları azaları, Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında bir araya gelerek  İsrail'i kınadı.

AK Parti  Karaman Gençlik Kolları Başkanı  Mustafa Kale, burada yaptığı konuşmada,  Kudüs'ün ve Harem-i Şerif'in kutsiyetine ve tarihi statüsüne itibar edilmesinin adli bir yükümlülük olduğunu söyledi.

Kudüs'e ve Mescid-i Aksaya yönelik güven ortamını yok edip sulhu dinamitleyecek tüm "İnsancıl Hukuk Kaideleri"nın ihlallerini kınadıklarını ifade eden Kale,

"Bizim için kutlu kılınmış topraklarda, mübarek kılınmış bir şehirde ve kutlu kılınmış bir mabette, küstah  İsrail'in silahlı unsurlarının kanlı ve kirli postalları ile dolaşması alçak bir davranıştır. Buradan haykırıyoruz, komutanı Hz. Muhammed olan ümmet size boyun eğmez. Ey  İsrail, en iyi bildiğiniz şeyi size tekrardan anımsadıyoruz, bu ulus zulmünüze müsaade etmez. 'Git evladım, şehadet kısmet olsun' diyen Kudüslü anneleri yenemezsiniz. Siz hangi hesabı yaparsanız yapın, şehadet bizim için bir vuslattır. Bizim her bir şehidimiz azmimizi artırır." ifadelerini kullandı.

karaman karaman haberleri karaman israili kınadı israile protesto aktekke