Perşembe ve Cuma Günüde Tatil Edildi - Karaman Haberi

Perşembe ve Cuma Günüde Tatil Edildi

Kar yağışının devam etmesi nedeniyle Eğitim ve Öğretime verilen ara iki gün daha uzatıldı.

Perşembe ve Cuma Günüde Tatil Edildi

 

1 haftadır yoğun bir şekilde yağan kar nedeniyle geçtiğimiz hafta Çarşamba günü öğleden sonrası dâhil olmak üzere Perşembe ve Cuma günleri de tatil edilmişti.

Kar seviyesinin 80 santimetre'ye ulaşması ve Kar yağışının devam etmesi nedeniyle Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri de Valilikten yapılan açıklama ile tatil edildi. Bu sayede öğrenciler Hafta Sonu ile birlikte toplamda 7 gün tatil yapmış oldu.

Karaman Valiliği bugün bir açıklama daha yapıp tatilin uzadığını açıkladı.

Yapılan açıklamada; “İlimizde son 60 yılın en yoğun kar yağışının gerçekleşmesi ve meteorolojiden alınan verilere göre; il merkezinde kar kalınlığının 80 santimetreyi geçmesiyle birlikte, kar yağışının bugün akşam ve yarında devam edecek olması nedeniyle; il merkezi ve merkeze bağlı köylerdeki tüm okullarımız 29 Aralık 2016 Perşembe günü ve 30 Aralık 2016 Cuma günü de tatil edilmiştir. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli personelin de aynı tarihte idari izinli sayılmaları Valiliğimizce uygun görülmüştür. Kamuoyuna duyurulur.”

Kar ne zamana kadar devam edecek

Meteorolojiden alınan bilgilere göre kar yağışının Perşembe günü Hafif ve Cuma günü de hafif olmak üzere 2 gün boyunca devam edeceği öğrenildi.

karaman karaman haber karaman haberi kar tatili tatil uzadı kar güncel