Karaman'da Çatılar Bir Bir Çöküyor - Karaman Haberi

Karaman'da Çatılar Bir Bir Çöküyor

Karaman’da aşırı derecede yağan kar’a dayanamayan çatılar bir bir çökmeye başladı.

Karaman'da Çatılar Bir Bir Çöküyor
Haberin galerisi için tıklayın!


Karaman’da yoğun kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor.

7 gündür yağan kar nedeniyle İlk önce dün akşam saatlerinde Zembilli ali Efendi Kur’an Kursu yanında bulunan Halı Saha’nın çatısı çöktü. Çöküntü esnasında içeride kimsenin bulunmaması sevindirici taraf olurken Halı Sahada maddi hasar meydana geldi.

Bugün sabah saatlerinde ise Gazipaşa Bedesteninin çatısında biriken kar kütlesi, çatının bir bölümünün çökmesine neden oldu. Çöken çatı nedeniyle bazı iş yerlerinin kapı çerçeveleri ile levhaları kırılırken, elektrik ve telefon hatları da çökmenin etkisiyle koptu. Sabah saatlerinde iş yerlerini açmaya gelen esnaf yıkılan çatıyla karşılaştı.

Bugün öğle saatlerinde ise yeni yapılan Karaman Valiliği binasının çatısının bir bölümünde çöküntü meydana geldi. Çöküntü sırasında çevrede kimsenin olmaması olası facianın önüne geçti.

Bir çöküntüde Kapalı çarşı olarak bilinen konfeksiyoncular sokağında meydana geldi. Çöküntüyü korkulu gözlerle izleyen vatandaşlar durumu yetkililere bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri bölgeyi çember altına alarak durumu kontrol altına aldı.

Yoğun kar yağışından parklardaki ağaçlar da etkilenirken, Türk Dil Parkı’nda bulunan bazı ağaçlar karın ağırlığına dayanamayarak kırıldı. Karaman Belediyesine bağlı ekipler ise vatandaşların kardan etkilenmemesi için var gücüyle, 24 saat kesintisiz çalışıyor.

Karaman Belediyesi Vatandaşları Uyardı!

Karaman Belediyesinden yapılan açıklamada vatandaşların üzeri kapalı mekanlarda fazla bulunmamaları, kendi şahsi araçları yerine toplu taşıma araçlarını kullanmaları, buz sarkıtlarına dikkat ederek duvar diplerinde bulunmamaları konularında uyardı.

 

karaman karaman haber karaman haberi çöken çatılar çatılar çöktü kar yağışı kar çökme aşırı kar güncel