Ömer Halisdemir Adına Kitap Kampanyası Başlatıldı - Karaman Haberi

Ömer Halisdemir Adına Kitap Kampanyası Başlatıldı

15 Temmuz kalkışmasının kahramanlarından Şehit Astsubay Ömer Halisdemir hatırasına, Niğde'nin Bor Kazası Çukur kuyu Kasabasında bir kültür merkezi yapıldı. Kültür merkezinin içinde oluşturulan kütüphanede ise kitap eksikliğinden dolayı raflar boş kaldı.

Ömer Halisdemir Adına Kitap Kampanyası Başlatıldı

Yerel İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi Başkanlığı (MİARGEM) Başkanı Halil Memiş kütüphanedeki rafların dolması için kitap kampanyası tertip etti.  

MİARGEM yaptığı medya izahıyla kitap kampanyasını duyurdu ve şunları söyledi:  

"Çukurkuyu Beldesi ziyaretlerinde, mevzubahis kütüphanenin kitap ihtiyacının olduğu görülmüştür. Bunun üzerine, MİARGEM İdare Heyeti, kütüphanenin kitap ihtiyaçlarının giderilmesi emeliyle kitap bağışı kampanyası başlatılmasına ve bunun kamuoyu ile paylaşılmasına, belediyelerimizin bu konuda desteklerinin sağlanması için ihtiyaç duyulan teşebbüslerde bulunulmasına karar verilmiştir. Bağışların, aşağıda belirtilen adresine gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilen kitaplar, daha sonra Çukurkuyu Belediyesi'ne teslim edilecek ve kütüphaneye iletilmesi sağlanacaktır. Böylelikle, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir ismini taşıyan bu mütevazi kütüphanenin, yeni Halisdemir'lerin yetişmesine katkı sağlaması tedarik edilecek, bu da ülkemizin dört bir yanından yapılan desteklerle hayat bulacaktır" şeklinde dile getirildi.

niğdeniğde haberniğde haberleri