KYK İl Müdüründen Rektör Akgül’e Ziyaret - Karaman Haberi

KYK İl Müdüründen Rektör Akgül’e Ziyaret

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Kredi ve Yurtlar Kurumu Karaman İl Müdürü Enver Yazıbaşı’nı makamında kabul etti.

KYK İl Müdüründen Rektör Akgül’e Ziyaret

KYK İl Müdürü Enver Yazıbaşı ziyarette Rektör Akgül’e Karaman’daki mevcut yurtların durumu hakkında bilgi verdi.

Rektör Akgül de gerek yurtlardaki mevcut öğrenciler gerekse 2017 ÖSYS sonuçlarının ardından KMÜ’ye yerleşen öğrencilerin barınma konusunda kesinlikle mağduriyet yaşamayacaklarına inandığını belirterek, “Üniversitemize yerleşen öğrencilerimiz KMÜ ailesinin birer ferdi olmalarının yanı sıra varlıklarıyla Karaman'a da değer katmaktadırlar.  Evlatlarımız olarak gördüğümüz öğrencilerimizin, burada bulunacakları sürede en iyi şekilde yaşamlarını sürdürmeleri, eğitim yaşantılarında herhangi bir aksama yaşamaksızın barınma ihtiyaçlarını karşılamaları en büyük temennimizdir. Öğrencilerimiz ailelerinden uzakta olmalarına rağmen KYK İl Müdürlüğümüzün destekleriyle yurtlarımızda güven içinde barınmaktadırlar.” dedi.

Rektör Akgül, ayrıca KYK İl Müdürlüğü nezdinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun üniversite öğrencilerine sağladığı desteğin eğitim-öğretim açısından son derece önemli olduğunun altını çizdi.

karamankykkmürektörziyaretkaraman haberi