Hasibe Yazgı Engellilerle Buluştu - Karaman Haberi

Hasibe Yazgı Engellilerle Buluştu

Hasibe Yazgı, engelli bayanlarla buluşarak, tüm engelleri birlikte aştı.

Hasibe Yazgı Engellilerle Buluştu

--Bayan Yazgı, Sultan Ay adlı engelli bayana tekerlekli sandalye hediye etti.
“İnsana hizmeti kendisine ilke edinen ve bu yönde yaptığı faaliyetlerle birçok insana yardım eli uzatan Hasibe Yazgı, evlerinden çıkamayan ve güneş yüzüne hasret kalan engelli bayanları dışarı çıkartarak tüm gününü onlara ayırdı.”
 
Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın eşi Hasibe Yazgı, yaşamını tekerlekli sandalye üzerinde sürdürmekte olan yürüme engelli bayanlarla Kılıçaslan parkında bir araya geldi.
Piramit Kafede engelli bayanlarla öğle yemeğinde buluşan Hasibe Yazgı, misafir ettiği bütün bayanlarla birebir ilgilenerek sohbet etti.
Bayan Yazgı, Sultan Ay adlı engelli bayana tekerlekli sandalye hediye etti. Yeni bir tekerlekli sandalyeye kavuşmanın sevincini yaşayan Ay “Hasibe hanıma bu güzel jestinden dolayı Teşekkür ediyorum. Beni çok sevindirdi” diyerek mutluluğunu dile getirdi.
Hasibe Yazgı ve beraberindekiler, engelli bayanların tekerlekli sandalyelerini bizzat kendileri sürerek Kılıçaslan parkında gezintiye çıktılar.
Hasibe Yazgı’nın ev sahipliğinde düzenlenen programa katılan engelli hanımlar, kendileriyle özel olarak ilgilenen ve aynı zamanda böylesine güzel ve anlamlı bir gün yaşamalarını sağlayan Hasibe Yazgı’ya Teşekkür ettiler. 

 

aksaraykaramanaksaray haberkaraman haber