Konya Selçukluya 4 Anaokulu Birden Yapılıyor - Karaman Haberi

Konya Selçukluya 4 Anaokulu Birden Yapılıyor

Selçuklu Belediyesi, okul öncesi eğitimde Türkiye standartlarının üzerinde bir hedefe erişilmesi için kazaya 4 yeni anaokulu daha kazandırıyor.

Konya Selçukluya 4 Anaokulu Birden Yapılıyor

Yapımı devam eden anaokulları ile Selçuklu'da okul öncesi eğitimde ehemmiyetli bir boşluk doldurulmuş olacak. 3,6 ve 8 derslikli olarak tasarılanan anaokullarıda oyun odaları, kılavuzluk servisi, yönetimsel bürolar ve yemekhane gibi bölümler bulunacak.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selahattin Eyyubi Semti'nde yapımı devam anaokulu inşaatında incelemelerde bulundu.    

Selçuklu Belediyesi olarak her fırsatta eğitime destek olduklarını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay," Şuanda 4 anaokulunun inşaatı devam ediyoruz. Selahattin Eyyubi, Kılıçarslan, Akşemsettin ve Beyhekim Mahallerinde inşaatlarımız hızla devam ediyor. Toplam 5 milyon 600 bin TL'ye mal olacak okullarımız ile Selçuklu'da okul öncesi eğitimdeki sınıf açığını kapatmış olacağız. Selçuklu Belediyesi olarak    eğitimle alakalı çok ehemmiyetli işler yaptığımız gibi fiziki olarak yatırımlarda yapıyoruz. Anaokulları, liseler, İmam Hatip Liseleri, okullarımıza spor salonu yapmak, okul bahçelerimize yapay çim alanlar gibi eğitim yatırımları yapıyoruz.  

Selçuklu Belediyesi olarak eğitime yaptıkları yatırımlarla bu arada geleceğe yatırım yaptıklarını ifade eden Başkan Altay," Çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim almaları için hem derslikleri çağdaşlaştırıyor hem de yeni derslikler yapıyoruz. Okul öncesi eğitim ülkemizin geleceği açısından çok ehemmiyetli. Hükümetimizde okul öncesi eğitime çok büyük bir ehemmiyet veriyor ve okul öncesi eğitimde sınıf sayısının arttırılması istikametinde bir siyaseti var. Biz de Selçuklu Belediyesi olarak bu konuda Ulusal Eğitim Bakanlığımıza ehemmiyetli bir destekte bulunuyoruz. Şuanda 4 anaokulumuzun yapımı devam ediyor. Allahın izniyle yeni anaokulları da yapmaya devam edeceğiz. Böylelikle Selçuklu'yu okul öncesi eğitimde Türkiye standartlarının üzerinde bir standarda kavuşturmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

karaman konya konya haber karaman haber