Niğde Belediye Başkanlığı’na Rıfat Özkan seçildi - Karaman Haberi

Niğde Belediye Başkanlığı’na Rıfat Özkan seçildi

Niğde Belediye Başkanlığı’na AK Partili Belediye Meclis Üyesi Rıfat Özkan seçildi.

Niğde Belediye Başkanlığı’na Rıfat Özkan seçildi

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ın istifasının ardından boşalan Belediye Başkanlığı koltuğuna, Belediye Meclisi’nde yapılan seçimle AK Partili Rıfat Özkan seçildi. Niğde Belediye Meclisi, Başkan Vekili Bekir Peker başkanlığında, yeni belediye başkanının seçimini yapmak üzere olağanüstü toplandı. Açılış ve yoklamanın ardından belediye başkanlığı seçimine geçildi. AK Parti’den Rıfat Özkan ve CHP’den Fatih Doğan’ın aday olduğu belediye başkanlığı seçiminde ilk turda 26 oy alan Rıfat Özkan Niğde Belediyesi’nin yeni başkanı oldu. CHP’nin adayı Fatih Doğan ise 5 oy aldı. 

Seçimin ardından bir teşekkür konuşması yapan Niğde Belediye Başkanı Rıfat Özkan, AK Partili ve MHP’li Belediye Meclis üyelerine teşekkür etti. Özkan, demokrasinin gereği olarak CHP’li belediye meclis üyelerinin de kendi adaylarına oy verdiğini ifade etti. 

Belediye Başkanı Rıfat Özkan, “Öncelikle bu süreçte belediye başkanlığı görevimizi onaylayan çok değerli cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerimi ve hürmetlerimi sunarım. Yine bu süreçte özellikle ilgilerini esirgemeyen yeni il başkanımız Mahmut Peşin ve MHP İl Başkanı Ali Güngör’e ve belediye meclis üyelerine hasseten teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanından AK Partili belediyecilik ve sosyal belediyecilik anlamında farklı beklentilerin olduğuna vurgu yapan Rıfat Özkan, “Bunu sadece Rıfat Özkan yapamaz. Belediye meclis üyeleriyle istişare yaparak, teşkilat başkanı ve mensuplarıyla sırt sırta, gönül gönüle vererek çalışmazsa yalnız bir kişi olur. Kamu oyuyla istişare ederek, söz dinleyerek, bu geniş kadroyla istişare ederek, tavsiyelerine, uyarılarına kulak vererek çalışırsak bu zamanda çok işler çıkar. 1.5 yıllık süre verimli çalışılırsa belki bir döneme, hatta 10 çalışmaya bedeldir. İnşallah bu çalışmalarımız bereketlenir” diye konuştu. 
Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları da veren Niğde Belediye Başkanı Rıfat Özkan, AK Partili, CHP’li ve MHP’li meclis üyeleriyle istişare içinde en güzel hizmetleri yyıllık apmanın gayreti içinde olacaklarını ifade etti. 

Niğde Belediye Başkanlığına seçilen Rıfat Özkan, Belediye Meclis toplantısının ardından, meclis üyeleriyle birlikte başkanlık makamına geçti. Başkan Özkan, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı İlyas Şeker’in de katıldığı devir teslim töreninde, görevi başkanvekili Bekir Peker’den devraldı.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, burada yaptığı konuşmada, “AK Parti Türkiye’de yeni bir reform süreci başlattı. Türkiye’de değişim taleplerine vatandaşlarımızdan gelen halkımızın bu taleplerini dikkate alarak bir kısım belediyelerimizde yeni bir düzenleme yaptık. Bunlardan bir tanesini de bugün Niğde’de gerçekleştirdik. Başkanımıza başarılar diliyoruz. Allah yar ve yardımcısı olsun” dedi.

karaman haberi niğde niğde haber niğde belediye başkanı rıfat özkan ak parti erdoğan chp fatih doğan