Karaman'da Skandal Taciz - Karaman Haberi

Karaman'da Skandal Taciz

Karaman'da KYK'da taciz

Karaman'da Skandal Taciz

Karaman KYK il müdürlüğünde yaşanan skandal iddiada, son bir aydır kız öğrenci yurduna giren bir şahıs uyuyan kızların yüzlerini okşuyor ve bir takım yazılı notlar bırakarak ayrılıyor.

İddiaya göre; son bir aydır KYK kız öğrenci yurdunda kalan kızlar, birçok gece oda kapılarına arapça yazılı notlar bırakıldığını hatta bazılarının ifadesiyle odanın içerisine girmek suretiyle yüzleri okşandığı iddia ediyor. Bu tip şikayetlerle yaklaşık 150 civarında kız öğrencinin şikayette bulunduğu ancak müdürün bu olayı örtbas etmeye çalıştığı öne sürüldü.

Akşam saatlerinde tekrarı yaşanan olayda bir şahsın KYK yurdunda kapılara bir takım yazılar asarken farkedilmesi üzerine güvenliğe haber veren öğrenciler, aranan şahsın bir anada kaybolarak bulunamaması üzerine yurt avlusunda protesto gösterisine başladı

. Olay yerine gelen polisin yanı sıra basın mensuplarına da sözlü dalaşan KYK Kurumu İl müdürü Enver Yazıbaşı'nın, protesto eden öğrencileri yurttan atmakla tehdit ederek içeri girmelerini istediği iddia edildi. Görüntü almaya çalışan basın mensubuna saldıran KYK kurumu il müdürü yazıbaşı, polis memurlarına emirler savurarak basın mensubunun yakalanmasını istiyor.

Kurum müdürü Enver Yazıbaşı'nın bu olayları adli makamlara neden bildirmediği, merak konusu oldu.

karamankaramanda tacizkaramanda taciz olayıkaraman kykda tacizkyk müdürü polise saldırdı