Ankara'nın Yeni Belediye Başkanı Kim Oldu? - Karaman Haberi

Ankara'nın Yeni Belediye Başkanı Kim Oldu?

Melih Gökçek'in istifasıyla boşalan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na

Ankara'nın Yeni Belediye Başkanı Kim Oldu?

Ankara'nın yeni belediye başkanı AK Parti'nin adayı Mustafa Tuna oldu.
Melih Gökçek'in istifasının hemen peşinden Ankara Büyüksehir Belediye Başkanlığı için Belediye Meclisi'nde seçim yapıldı. 
AK Parti'nin aday gösterdiği Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, 136 oyun 104'ünü alarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. 
Tuna seçimlerin hemen peşinden yaptığı konuşmada, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan'a, partisinin genel merkez yöneticilerine ve meclis azalarına teşekkür etti.
Yapılan bu seçimde kendisine gösterilen güvene yaraşmaya çaba edeceğini belirten Tuna, şunları kaydetti:

"Allahın izniyle bundan sonra da hep birlikte Ankaramıza güzel hizmetler noktasında el ele vererek beraber çalışmayı düstur edineceğiz. Bütün kişi ve müesseselerin herkesin görüşleri, kanıları şehrimizin daha iyi noktalara gelmesi noktasında çok ehemmiyetlidir. Akıl parasız, herkesin aklına ihtiyacım var. Dolayısıyla ortak akılla güzel hizmetlere vesile olacağımıza inanıyorum. Temel felsefemiz dürüst, saydam ve adaletli bir idare. Bu anlayışla hiç kimseye değişik muamele yok, kimseye zulüm de yok. Bizim uygulamalarımız bu istikamettedir. Bu istikamette de sizlerin de desteklerini her vakit yanımda göreceğime inanıyorum." dedi

Bu neticiyle 23 yıllık Gökçek dönemide sona ermiş oldu.

karaman karaman haber Ankara'nın yeni belediye başkanı Mustafa Tuna kimdir Sincan Belediye Başkanı