Seydişehir'de Yağlı Pehlivan Güreş Heyecanı - Karaman Haberi

Seydişehir'de Yağlı Pehlivan Güreş Heyecanı

Konya’nın Seydişehir İlçe Belediyesi tarafından 2’ incisi düzenlenen Yağlı Pehlivan Güreşleri kortej yürüyüşü ile başladı.

Seydişehir'de Yağlı Pehlivan Güreş Heyecanı

Konya'nın Seydişehir İlçe Belediyesi tarafından 2' incisi düzenlenen Yağlı Pehlivan Güreşleri kortej yürüyüşü ile başladı.

15 Temmuz Milli İrade Meydanı'ndan başlayan, Seyyid Harun Veli Bulvarı, Uludağ Caddesi ve Seyyid Harun Veli Camii'nde sona eren yürüyüşe, müsabakaya katılacak güreşçiler ile birlikte İlçe Kaymakamı Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Emniyet Müdürü Kasım Özdemir, İlçe Jandarma Komutanı Üstğm. Burak Çelik, İlçe Müftüsü Kemal Demirel, Siyasi Parti İlçe Başkanları, STK Örgüt temsilcileri, geçen yıl ki güreş müsabakalarında güreş ağası seçilen Mustafa Başer ve vatandaşlar katıldı. Kuğulu Park'ta 1 Mayıs Salı günü Er meydanında güreşecek İsmail Balaban, Hamza Köseoğlu, İsmail Koç, Şükrü Kazan, Osman Özgün ve İsmail Güzel de yürüyüşe katılanlar arasında yer aldı. Yürüyüşün ardından Adile Baysal Kültür Sanat Evinde Cazgırların katılımı ile Belediye Başkanı Mehmet Tutal himayesinde il ve ilçe dışında katılan işadamları arasında ağalık yarışı yapıldı.

karamankonyaseydişehirkaraman haberkonya haberyağlı pehlivan güreşleri