Karaman’da Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü - Karaman Haberi

Karaman’da Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü

Karaman’da, Sarıkamış harekatı sırasında şehit düşen askerleri anmak amacıyla 'Vefakar Gençlik Fedakar Ecdadını Unutmayacak' sloganıyla şehitleri anma yürüyüşü düzenlenecek.

Karaman’da Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen, 102 yıl önce Sarıkamış Harekatı sırasında Allahu Ekber Dağlarında donarak vatan uğruna şehit olan askerlerimizi anmak, hatıralarını genç belleklerde canlı tutmak ve Sarıkamış'ın manevi iklimini yaşatmak adına 81 il’de aynı anda düzenlenecek olan “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü” 08 Ocak 2017 Pazar günü saat 10.00’da Karaman’da gerçekleştirilecek. Atatürk Spor Kompleksi Kazım Karabekir Spor Salonu önünden başlayacak olan yürüyüş, Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında sona erecek.

''Beyaz Hüzün'' olarak tarihe geçen Sarıkamış Harekatında vatanı uğruna can veren kahramanları anmak, hatıralarını genç zihinlerde canlı tutmak, milli tarih bilinci ve vatan sevgisini aşılamak amacı ile 8 Ocak 2017 Pazar günü saat 10:00’da başlayacak olan “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü” anısına Karaman Gençlik Merkezi tarafından bere ve kaşkol dağıtımı yapılacaktır.

Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında gerçekleştirilecek olan “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü” sonunda Kur’an-ı Kerim okunacak, yağlı buğday çorbası ikram edilecek.

Sarıkamış Şehitleri ve tüm şehitlerimiz için yapılacak olan etkinliğe tüm halkımız davetlidir.

karaman karaman haber sarıkamış şehitleri anma yürüyüşü