Karaman’a Yeni Müze Projesi - Karaman Haberi

Karaman’a Yeni Müze Projesi

Mevcut müzenin arkasında bulunan arsa üzerine yapılacak müzede sergi salonları, konferans salonu, kütüphane, hediyelik ürün satış mağazası, restaurant, kafeterya, sunum odaları vb. çok amaçlı salonlar olacak.

Karaman’a Yeni Müze Projesi

Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Karaman’ın arkeolojik, tarihi ve kültürel varlıklarını çağdaş müzecilik anlayışı içinde Yeni Karaman Müzesi yapım işi Bakanlığımız yatırım programına alınmış olup, 2017 yılında ihalesi yapılan müzenin proje hazırlama çalışmaları tamamlanma aşamasına gelinmiştir. Mevcut müzenin arkasında bulunan arsa üzerine yapılacak müzede sergi salonları, konferans salonu, kütüphane, hediyelik ürün satış mağazası, restaurant, kafeterya, sunum odaları vb. çok amaçlı salonlar yapılacaktır.

Söz konusu müzenin yapımı için Bakanlığımızdan 2017 yılında 4.499.000,00 TL ödenek gönderilmiş ve 2018 yılında ise 2.000.000,00 TL ödenek tahsis edilmiştir. 3.700 m2 alana sahip olacak müzenin yapım bedelinin 11.000.000,00 TL olması planlanmaktadır. Karaman ilimize hayırlı olsun.” denildi.

karaman karaman haber karaman kültür ve turizm müdürlüğü yeni müze