PKK'dan Kaçan Çocuklardan Kan Donduran İfadeler - Karaman Haberi

PKK'dan Kaçan Çocuklardan Kan Donduran İfadeler

İşte PKK'nın vahşiliğinin ispatı

PKK'dan Kaçan Çocuklardan Kan Donduran İfadeler

 

İşte pkk'nın vahşi yüzünü gösteren o ifadelerden bir takım ayrıntılar:

Bağlayarak Kaçırdılar

13 yaşında olan M.Y.: Markete içecek almaya giderken kod isimi H.G. olduğunu öğrendiğim pkk'lı yolumu kesti. Elimi kolumu bağlayarak beni siyah bir arabaya bindirdi. Sonra beni bir vadiye götürdü. Gittiğimiz yer mağaraya benziyordu. Geceyi orada geçirdik. Sonrası Sabah Ha kurk kampına götürüldüm. Orada 10 gün kaldıktan sonra beni Kandil'e götürdüler. Beni eğitime alacakları sırada bir yolunu bularak örgütten kaçtım.

Uyuşturucu İle Kandırdılar

16 Yaşında Olan S.T.: Ailevi meseleler hasebiyle uyuşturucu kullanıyordum. Örgüte personel temin eden bir kadının evine arkadaşım aracılığıyla götürüldüm. Orada aldığım maddeler nedeniyle şuurumu kaybetmişim. Kendime geldiğimde Diyarbakır'daki örgüt kabinliğine getirilmiştim. Burada örgüt üyeleriyle beş gün bekletildikten sonra zorla örgüte alındım. Bütün gün erzak taşıyor, yoruluyordum. Nöbette uykuya kalınca örgüt idaresi beni gözaltına alındı. Baskılar üzerine fırsatını bularak pkk'dan kaçtım.

Ailemle Tehdit Ettiler

15 Yaşında Olan Kız Çocuğu E.A.: Van'da meslek lisesine giderken bir pkk'lının örgüt propagandası yaptığını gördüm. Beni görünce örgüte katılmamı istedi, ters takdirde aileme zarar vereceğini söyledi. Bunun üzerine dediklerin yaptım. Akşam saatlerinde aileme haber vermeden örgüt kabirliğinin yanındaki buluşma noktasına gittikçe örgüte katıldım. Dağda hayat koşulları çok zordu. Ailemi de çok özlemiştim. Nöbet meblağken bir fırsatını bulup kaçarak güvenlik güçlerine teslim oldum. Örgütte Kanas, RPG roket atar ve el bombası eğitimi aldım.

Ağır Silah Kullandım

15 Yaşında Olan M.G.:Dağ kadrosundan bir pkk'lı ile Irak'a kaçtık. Kaçarken Hakkari, Dağlıca, Tanınmış kişice semtini kullandık pkk'ya dayımın erkek çocuğu ile görüşmek istediğim için katıldım. Ancak orada bulunduğum müddet içinde kuzenimle görüştürülmedim. Orada bana AK-47 tüfek, otomatik makinalı tüfek, RPG bazuka ve el bombası kullanma eğitimleri verildi. Irak'tayken yurt içine pek çok sefer giriş çıkış yaptım. Bu giriş çıkışlarda kaçakçılar bize yardımcı oluyordu. Kamplarda bize pkk tarihi konularında dersler veriliyordu. Örgütten kaçmak isteyenler ölümle tehdit ediliyordu. Bölge halkıyla konuşmamız, iletişim kurmamız netlikle yasaktı.

YPG Üniformalı Amerika Birleşik Devletleri Askerleri

16 Yaşında Olan M.B.: Dayımın erkek çocuğu ile bilgisayar oyunu oynuyorduk. Bana "Örgüte katılalım. Suriye'ye gidelim. DEAŞ ile savaşalım" dedi. Kabul ettim. Örgüte katılmamız için bize aracı olacak birini bulduk. Aracı bizi teslim etmeye götürürken telefonda konuştuğu şahsa şifreli olarak "yoldayım geliyorum. Çay içtiğimiz yere mi geleyim? İki tane siyah koyun kestim. Siyah torbalarda. Dolapta" diyordu. Hududu geçtikten sonra YPG'liler bizi teslim aldı. YPG terör örgütü içinde Tıl Temir şehrinde Almanya, ABD, İspanya yurttaşı olan askerleri gördüm. Bunlar YPG kıyafetleri giyiyordu. Cephede YPG'ye yardımcı olmak için savaşıyorlardı.

Zerdüştlüğü Anlattılar

15 Yaşında Olan Kız Çocuğu S.A.: pkk sempatizanıyım. Bu yüzden YDG-H bürosuna giderek örgüte katıldım. Beni kadın bölüğünde görevlendirdiler. Orada yaşları küçük olan çok sayıda kız çocuğu vardı. El bombası ve Kanas kullanma dâhil birçok silahın eğitimini aldım. Bize din olarak zerdüştlüğün benimsetilmeye çalışıldığını görünce örgütü sorgulamaya başladım. TSK'nın hava operasyonları başlayınca korktum, pkk'dan kaçtım.

DBP Binası Örgüt Noktası

17 Yaşında Olan M.E.: Örgüte katılmaya karar verdiğimde bizi üzerinde DBP yazan bir binaya götürdüler. Orada sağlanan bağlantıyla örgüte katıldık. Örgütte telefon kullanmak netlikle yasaktı. Haberleşme telsiz ile yapılıyordu. Bölgede faaliyet gösteren gruplar kuryelerle haberleşirdi.

karamankaramanhaberipkk çocukları kaçırmışpkk çocukları kandırmışdbp binasıpkkdan kaçan çocuklar konuştu