Fatih Kaşıkcı Kimdir? - Karaman Haberi

Fatih Kaşıkcı Kimdir?

Başyayla Kaymakamı

Fatih Kaşıkcı Kimdir?


 

1986 yılında Konya ilinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Konya'da tamamladı. 2008 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi iktisat bölümünden başarıyla mezun oldu. Üniversite öğrenimi sırasında yabancı dilini geliştirmek üzere 3 ay süreyle ABD'de bulundu. 2009 yılında Başbakanlıkta Uzman Yardımcısı olarak memuriyet hayatına başladı ve aynı yıl içinde geçici görevle Kamu Görevlileri Etik Kurulunda Raportör olarak görev aldı. 2010 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakamlık sınavını birinci olarak kazanarak Mülki İdare Amirliğine intisap etti.
Valilik stajını Yozgat Valiliğinde, refiklik stajını Konya Meram ilçesinde, teftiş stajını Muğla Dalaman ve Ortaca ilçelerinde tamamladı. Aksaray Sarıyahşi Kaymakam Vekilliği görevine müteakiben İçişleri Bakanlığı tarafından yabancı dilini geliştirmek ve İngiliz devlet teşkilatı üzerine araştırmalarda bulunmak üzere bir yıl süreyle İngiltere'de görevlendirildi. Konsolosluk stajını Londra Başkonsolosluğunda tamamladı.
Aksaray Güzelyurt, Bartın Ulus ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevini yürüttü. Karaman Ayrancı Kaymakamı olarak görev yapmakta iken 30.11.2016 tarih ve 2016/861 sayılı müşterek kararname ile Başyayla Kaymakamı olarak atandı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

karaman karaman haber Başyayla Kaymakamı Fatih Kaşıkcı Kimdir Fatih Kaşıkcı