Vali Tapsız’dan Sevgi Evlerindeki Çocuklara Ziyaret - Karaman Haberi

Vali Tapsız’dan Sevgi Evlerindeki Çocuklara Ziyaret

Vali Süleyman Tapsız ve eşi Dr. Ayşe Tapsız sevgi evlerinde kalan kimsesiz çocukları ziyaret ederek onlarla keyifli anlar geçirdiler.

Vali Tapsız’dan Sevgi Evlerindeki Çocuklara Ziyaret

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Servet Türegün ve Sevgi Evleri Müdürü Rıda Çoban’ın da bulunduğu ziyarette Vali Tapsız, çocukların oyun, ders alanlarını ve odalarını gezerek İl Müdürü Servet Türegün’den bilgiler aldı.

Sevgi Evleri Müdürü Çoban, çocukların kişisel gelişimi ve topluma kazandırılmasına yönelik yürütülen çalışmalar ve düzenledikleri çeşitli etkinlikler konusunda Vali Tapsız’a bilgiler verdi.

Çocuklarla yakından ilgilenerek sorunlarının olup olmadığını soran Vali Tapsız, bize emanet edilen çocuklarımızı geleceğe en güzel şekilde hazırlamak ve onları iyi birer insan olarak topluma kazandırabilmenin gayreti içerisinde olacaklarını söyledi. Vali Tapsız; “Sevgi ve şefkat ile onları kucaklamalı, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı elimizden geldiğince en güzel şekilde hayata hazırlamalıyız. Onlara sıcak ve sevgi dolu bir yuvanın eksikliğini hissettirmeyecek bir aile ortamı oluşturmamız lazım. Onlar bizim çocuklarımız ve çocuklarımıza da devlet olarak sahip çıkmamız bizim sorumluluğumuz” dedi.

Çocuklarla güzel bir gün geçiren ve onlarla bire bir hoş sohbetler gerçekleştiren Tapsız ailesi, getirdikleri hediyeleri çocuklara verirken, ilinin valisi ve eşiyle birlikte hoş vakitler geçiren çocukların mutlulukları ise görülmeye değerdi.

Kurum personeline özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür eden Vali Tapsız ve eşi Dr. Ayşe Tapsız, yeniden gelme sözü vererek çocuklarla vedalaştı.

karaman karaman haber karaman valisi süleyman tapsız sevgi evleri çocuk esirgeme kurumu tapsız ailesi ayşe tapsız