YGS Başvurusu Bugün Sona Erdi - Karaman Haberi

YGS Başvurusu Bugün Sona Erdi

Milyonlarca Üniversite Adayları İçin Başvurular Sona Erdi.

YGS Başvurusu Bugün Sona Erdi

 

2017 YGS başvuruları artık sona erdi. Üniversiteye girişte ilk aşama sınavı olan YGS sınav başvuruları 4 Ocak tarihinde başladı. Bugün ise başvurular sona erdi. Başvuru yapan adaylar için bugün(19 Ocak) para yatırma işlemi son gün olan başvuru yapan adaylar ÖSYM'nin resmi sitesi üzerinden'de ödemi işleminide gerçekleştirebilecekler.

YGS Başvurusu Bitti Peki LYS Ne Zaman?

Bu yılın YGS başvuru süresi bitti. ÖSYM tarafından yayınlanan ÖSYS Kılavuzunda paylaşıldı. Bu kılavuza göre YGS başvuruları bugün sona erdi. YGS ise 12 Mart 2017 Pazar günü gerçekleştirilecek. Bu aşamaların tamamlanmasının ardından ise LYS başvuru sürecine geçilecek. LYS başvuruları ise 4 Nisan-17 Nisan 2017 tarihlerinde gerçekleştirilebilecek. Ardından LYS-4 oturumu 10 Haziran 2017'de, LYS-1 oturumu 11 Haziran 2017'de, LYS-2 oturumu 17 Haziran 2017'de, LYS-3 oturumu ise 18 Haziran 2017'de gerçekleştirilecek.

karaman karaman haberi LYS başvuruları ne zaman YGS para yatırma işlemi son gün ne zaman YGS başvuruları YGS başvuruları sona erdi YGS sınavı ne zaman lys sınavı ne zaman