Şeker: Kazım Karabekir Paşa’yı Rahmet ve Minnetle Yad Ediyoruz - Karaman Haberi

Şeker: Kazım Karabekir Paşa’yı Rahmet ve Minnetle Yad Ediyoruz

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, Kazım Karabekir Paşa’nın vefatının 69. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Şeker: Kazım Karabekir Paşa’yı Rahmet ve Minnetle Yad Ediyoruz


Şeker mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Karamanımızın ve ülkemizin önemli şahsiyetlerinden Birinci Dünya Savaşı ve İstiklal Harbimizin unutulmaz kahramanlarından Kazım Karabekir Paşa’yı 69. vefat yıldönümünde rahmetle ve minnetle yâd ediyorum.

Milli mücadele tarihimizde ve Türk siyasi hayatında çok önemli bir yere sahip olan büyük komutan Kazım Karabekir Paşa Osmanlı İmparatorluğunun değişik bölgelerinde başarı ile görev yapmış, Balkan Harbi, 1. Dünya Savaşı, Çanakkale Savaşı ve Kurtuluş Savaşında çok önemli görevler üstlenmiştir.  
1919’da Şark Cephesi Komutanlığına atanan Kazım Karabekir Paşa, Şark Cephesi Komutanı olarak kendisine verilen bütün görevleri büyük başarılarla yerine getirmiş, doğudaki kesin sınırımızın çizilmesinde büyük rol oynamıştır.

Bu büyük başarılarından dolayı “Şark Fatihi” namını alan Kazım Karabekir Paşa, sadece bir komutan değil aynı zamanda bir eğitimci, bir rehber ve çok önemli bir siyasetçidir.

Eğitim alanında da çok büyük hizmetleri bulunan Kazım Karabekir Paşa çocukların eğitiminin yanı sıra halkın eğitimi ile de yakından ilgilenmiştir. Ayrıca Savaşta katledilen ailelerin yetim yavrularına gerçek bir baba olmuş, binlerce bakımsız çocuğun hayat ve geleceğini kurtarmıştır.

69. vefat yıldönümünde Kazım Karabekir Paşa’yı ve kurtuluş savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet, şükran ve minnetle yâd ediyorum. Allah hepsinden razı olsun, mekânları cennet olsun.” dedi

 

karaman karaman haber karaman haberi recep şeker kazım karabekir paşa vefat yıl dönümü güncel