Silahlı Soyguncu 23 Saatte Yakalandı - Karaman Haberi

Silahlı Soyguncu 23 Saatte Yakalandı

Silahlı soyguncu, 23 saatte montunun kolundaki yırtıktan yakalandı

Silahlı Soyguncu 23 Saatte Yakalandı

Karaman’da bir markete girip, kadın kasiyerin başına tabanca dayadıktan sonra kasadaki 5 bin 350 lirayı alıp kaçan 32 yaşındaki Ayhan S., montunun kolundaki yırtıktan yola çıkan polis tarafından yakalandı. Cezaevinden geçen Ağustos ayında tahliye olan Ayhan S., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Soygun anı da işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, geçtiğimiz çarşamba günü (25 Ocak) saat 20.00 sıralarında Mansur Dede Mahallesi'nde bir markette meydana geldi. Başına montunun şapkasını takan, tanınmamak için atkıyla yüzünü kapatıp, sadece gözleri görünen eli tabancalı bir kişi, markete girip kadın kasiyerin başına silahı dayayıp kasadaki paraları istedi.

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde bayan kasiyerden paraları istediği ve bayan kasiyerin de paraları, soyguncuya verirken bazılarının yere savrulduğu soyguncunun da soğukkanlı bir şekilde savrulan paralı hem kendisi hem de kasiyere toplattığı görüldü.

Paraları alan soyguncu hızla kaçarken, müşterilerde polise haber verdi.

Olay yerine gelen polis, verilen eşkal üzerine çevrede birkaç kişi yakaladı. Ancak yakalanan kişilerin soyguncu olmadığı belirlendi. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, soyguncuyu yakalamak için özel bir ekip kurdu. Özel ekip, işyerinin güvenlik kamera kayıtlarından şüphelinin kimliğini belirlemeye çalıştı. Soyguncunun atkı ve şapkayla yüzünü kapattığı, sadece gözleri göründüğü için kimliğini belirlemekte güçlük çeken polis, montunun kolunda yırtık olduğunu fark etti.

Yırtık monttan iz süren polis, çevredeki güvenlik kamera ve MOBESE kayıtlarını tek tek inceledi. Saatlerce görüntü kayıtlarını inceleyen polis, şüphelinin, geçen Ağustos ayında çıkan 1 Temmuz öncesi işlenen suçlarda denetimli serbestlik, koşullu salıverilme ve infaz ile ilgili Kanun Hükmünde Kararname gereği cinayete karıştığı iddiasıyla kaldığı cezaevinden tahliye olan Ayhan S.'nin olduğunu belirledi.

Bunun üzerine Ayhan S. Asayiş ekipleri tarafından evinde gözaltına alındı.

Ayhan S., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

karaman karaman haber karaman gündem karaman asayiş silahlı soyguncu gasp market soygunu