Kanada'da Camiye Terör Saldırısı! - Karaman Haberi

Kanada'da Camiye Terör Saldırısı!

Son dakika Kanada'nın Quebec kentindeki camiyi yatsı namazında hedef alan silahlı saldırıda en az altı kişi öldü, sekiz yaralı hastanelere taşındı. Polisin yakaladığı iki şüpheli gözaltında.

 Kanada'da Camiye Terör Saldırısı!

Başbakan Justin Trudeau, olayın bir terör saldırısı olduğunu resmen duyurdu. Mahalli medya, saldırganların sayısını üç olarak veriyor.

Muhacirlere karşı pozitif tavrıyla bilinen Kanada'da mahalli vakit dilimiyle akşam saatlerinde bir silahlı saldırı meydana geldi. 

Quebec eyaletinin başkenti Quebec City'deki bir camide yatsı namazı kılınırken silahlı saldırganlar ateş açtı. Takriben 40 kişinin bulunduğu camide patlayan silahlar en az altı kişinin ölümüne sebep oldu.

Başbakan Justin Trudeau, olayın bir terör saldırısı olduğunu resmen duyurdu. Mahalli medya, saldırganların sayısını üç olarak veriyor. Fransızca yayın yapan Radio-Canada, görgü şahitlerine dayandırdığı haberinde üç silahlı saldırganın camide ateş açtığını aktarıyor.

Saldırının gerçekleştiği Quebec City İslam Kültür Merkezi'ne çok sayıda ambulans gönderildi, sekiz yaralı hastanelere taşındı.

karaman karaman haberi justin trudeau kanadada silahlı saldırı