Lale Köyü’nde Atletizm Aşkı Engel Tanımıyor - Karaman Haberi

Lale Köyü’nde Atletizm Aşkı Engel Tanımıyor

Karaman’da son 60 yılın en çetin kışının yaşandığı şu günlerde Lale köyü Ortaokulu öğrencileri kar kış demeden geleceğin atletleri olma yönünde hızla ilerliyor.

Lale Köyü’nde Atletizm Aşkı Engel Tanımıyor

Karaman’ın Lale Köyü Ortaokuluna beden eğitimi öğretmeni olarak tayini çıkan atletizm milli takım antrenörlerinden Abdulselam Karharman’ın okula gelmesiyle bütün okulda atletizm seferberliği başladı. Kısa sürede kurulan kros takımı Orta Okullararası il şampiyonasında kızlar ve erkekler kategorisinde şampiyon olarak çifte zafer yaşadı. Ayrıca iki kategoride dağıtılan 8 madalyanın 4 tanesini de Lale Orta Okulu öğrencileri kazandı. Bu yarışma sonucunda 18 Şubatta Mersin’de yapılacak olan Ortaokullar arası Gruplar Türkiye Kros Şampiyonasında Karaman’ı temsil etme şansını yakaladı.

Lale köyünün atletizm branşında yetenekli sporculara sahip olduğunu belirten Karharman,” Okulumuzda atletizm branşında gerçekten çok yetenekli sporcular var. Öğrencilerimiz bu yıl düzenlenen yarışlarda yeteneklerini gözler önüne serdiler ve kısa süre çalışmalarına rağmen çifte şampiyonluk yaşadılar. Sene başında hiç lisanslı, faal spor yapan öğrencimiz yokken şuanda yıldızlar ve minikler kategorilerinde toplam 25 tane lisanslı ve düzenli antrenman yapan öğrencimiz var. Çocuklar atletizmi çok sevdiler ve bir metreye yakın kar olduğunda bile aralıksız antrenman yaptılar. En büyük amacımız ise buradaki öğrencilerden ileride milli takımımıza hizmet edebilecek yetenekleri seçip üst düzey sporcu haline getirmektir. Bu hedefler doğrultusunda ilk olarak 18 Şubat 2017 tarihinde Mersin’de yapılacak olan Ortaokullar arası Gruplar Türkiye Kros Şampiyonası'nda ilk 3 e girerek final biletini almak için çalışacağız. Şuanda çalışmalarımız tamamen bu yönde. Okuldaki çocuklara üzerinde oluşan pozitif durumdan aynı zamanda öğretmen arkadaşlarımız ve idarecilerimizde etkilenerek sporcularımıza desteği veriyorlar” diye konuştu.

karaman karaman haber lale köyü atletizm aşkı karaman ghsim