Mesleki Yeterlilik Belgesi Yazılı ve Uygulama Sınavları Yapıldı - Karaman Haberi

Mesleki Yeterlilik Belgesi Yazılı ve Uygulama Sınavları Yapıldı

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay, Mesleki Yeterlilik Belgesi Yazılı ve Uygulama Sınavları hakkında bir açıklama yaptı.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Yazılı ve Uygulama Sınavları Yapıldı

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay yaptığı basın açıklamasında;

“Ocak ayı içerisinde üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda 01 Şubat 2017 tarihinde yapılan Çelik Kaynakçısı ve Makina Bakımcısı Mesleki Yeterlilik Belgesi Yazılı ve Uygulamalı Sınavları MEYBEM A.Ş. tarafından Odamızın desteği ile Karaman Ticaret ve Sanayi Odası önderliğinde fabrikalarda yapıldı. Çelik Kaynakçısı ve Makina Bakımcısı sınavları kursiyerlere MEYBEM Değerlendiricisi Fikret Çolak ve Salih Uysal tarafından uygulamalı olarak yaptırıldı.

Yapılan uygulamalı sınavlarda MEYBEM A.Ş. eğiticileri tarafından sınava girenlerin birebir uygulama becerileri ve proje okuma yetenekleri test edildi. Odamız üyelerinden gelen talepler doğrultusunda önümüzdeki günlerde Duvarcı, İskele Kurulum Elemanı, Sıvacı, Metal Saç İşlemeci, Asansör Bakım ve Onarımcısı, CNC Programcısı gibi daha farklı meslek dallarında da Belgelendirme çalışmalarımızın devam edeceği tüm  üyelerimize duyurulur.” dedi.

karaman karaman haber karaman ticaret odası ktso mesleki yeterlilik belgesi uygulama sınavları