Artık WhatsApp Üzerinden Para Aktarılabilecek - Karaman Haberi

Artık WhatsApp Üzerinden Para Aktarılabilecek

Facebook geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde Avrupa’da ödeme lisansı almıştı. Messenger üzerinde kullanıcılar arasında para aktarımı özelliğini geçtiğimiz yıl kullanıma sunan Facebook şimdi de WhatsApp üzerinden para aktarımını mümkün kılacak sistem üzerinde

Artık WhatsApp Üzerinden Para Aktarılabilecek

Facebook kurucusu Zuckerberg, Messenger üzerinde kullanılabilen para aktarma özelliğinin işletmeleri de bünyesine katacak şekilde WhatsApp üzerinde de kullanıma sunulabileceğini şu sözlerle duyurdu:

"Daha önce reklamlar ve Messenger konusunda sorduğunuz soru ile ilgili çalışmaları gerçekleştirdik ve işletmelerin kullanabileceği çeşitli yöntemler geliştirdik. Bunları gelecekte Messenger'da WhatsApp'a göre daha fazla göreceksiniz. Ancak işletmelere WhatsApp üzerinden insanlara ulaşma fırsatı vererek git gide artan miktarlarda para akışı dağlamayı planlıyoruz. Bu özellik platform için de oldukça kullanışlı olacak.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp aylık 1.2 milyar kullanıcı tarafından kullanılıyor. Her gün 50 milyardan fazla mesajın atıldığı uygulama üzerinde kullanıcıların yanı sıra işletmelerde mesaj gönderiyor, müşterilerle etkileşim kuruyor. Böyle bir ortamda ödeme sistemi kurulması, Facebook şirketi açısından yararlı olabilir."

whatsapp facebook bilim sanayi para aktarımı